Pozycje karmienia

Pozycja Naturalna Odchylona


Pozycja naturalna jest idealna. Będąc w niej, jesteście przytuleni brzuch do brzucha, a Ty odpoczywasz, karmiąc.

Możecie tulić się i patrzeć sobie w oczy bez najmniejszego wysiłku. Często jednak świeżo upieczone mamy mają trudności z nauczeniem się tej pozycji.


 JAK UŁOŻYĆ SIĘ W POZYCJI ODCHYLONEJ?

Najłatwiej jest zacząć od tej pozycji od razu po porodzie!

Noworodek jest wyposażony w umiejętność samodzielnego pełzania w kierunku piersi i prawidłowego jej uchwycenia.

Breast Crawl - marsz noworodka do brodawki zaczyna się w ciągu kilkunastu, kilkudziesięciu minut po porodzie i jest najbardziej prawdopodobny w kontakcie „skóra do skóry” w pierwszej godzinie po narodzinach dziecka.

Wystarczy ułożyć dziecko brzuszkiem na brzuchu mamy (rączki dziecka pozostawiamy wilgotne) a ono samo zacznie wspinać się do piersi, dziobiąc noskiem i ustami w poszukiwaniu brodawki.

UNICEF rekomenduje Breast Crawl jako najskuteczniejszy sposób naturalnej inicjacji karmienia piersią!

Gdy maluch zaśnie, możesz poczytać, obejrzeć ulubiony serial albo po prostu się zdrzemnąć. Połóż się wygodnie w łóżku na plecach. Pod głowę, szyję, barki i łopatki podłóż np. dwie poduszki, z których korzystasz na co dzień do snu.


WRACAJĄC DO ZALET POZYCJI NATURALNEJ ODCHYLONEJ...:)

Ważne jest, żebyś nie pochylała nadmiernie głowy i nie dociskała brody do klatki piersiowej. To mogłoby spowodować ból szyi. Jeśli leżysz już w relaksującej pozycji, połóż na swoim brzuchu dziecko i przystaw je do piersi.

Główka dziecka opadnie zaraz na twoje przedramię. Podłóż pod to przedramię lub pod łokieć Poduszkę Karmiuszkę, oprzyj dłoń na plecach dziecka i ciesz się chwilą tylko dla Was.


Siad skrzyżny

Karmienie na podłodze lub trawie zdarza się każdej z nas. Jak ułożyć się, żeby było wtedy wygodnie? Nic prostszego!

Usiądź w siadzie skrzyżnym. Przystaw dziecko do piersi. Poduszkę Karmiuszkę podłóż pod udo, na którym opierasz swoje Maleństwo.


Pozycja leżąca na boku

Pozycja leżąca jest niezastąpiona, gdy chcesz uśpić dziecko lub wyciszyć je przed nocnym snem. Pozwoli Ci także nakarmić dziecko w środku nocy bez nadmiernego wybudzania się.

Połóż się wygodnie na boku, pod głowę podłóż poduszkę, z której na co dzień korzystasz do snu. Przystaw dziecko do piersi, a Poduszkę Karmiuszkę połóż tuż za jego pleckami. Oprzyj na Karmiuszce przedramię lub dłoń górnej ręki.

Dzięki takiemu ułożeniu nie przygniatasz dziecka swoim ciężarem, a nawet przy bardzo długim karmieniu Twoja ręka ma właściwe i wygodne oparcie.

Twój koszyk jest pusty.

Dokonaj swoich pierwszych zakupów