Światowy Tydzień Karmienia Piersią - co warto wiedzieć?

Hasłem tegorocznego Światowego Tygodnia Karmienia Piersią jest ochrona karmienia piersią w wymiarze globalnym i systemowym.
Przeczytaj więcej

Mamo, tul maluszka! Czyli o oksytocynie i jej dobroczynnym wpływie

Nazwa oksytocyna pochodzi ze starogreckiego terminu oznaczającego "szybki poród". Hormon ten ma jednak dużo szersze działanie, a najlepiej wykorzystać je...przytulając się z Maluszkiem.

Przeczytaj więcej

Zrealizuj pierwsze karmienie w POZYCJI ODCHYLONEJ

Omawiamy punkt 2. PLANU na dobre karmienie z kampanii #6PierwszychTygodni - zrealizuj pierwsze karmienie w pozycji odchylonej. Brestcrawl może zwiększyć sukces laktacyjny jeśli go…kontynuujesz! 

Przeczytaj więcej

Kontynuuj karmienie piersią w POZYCJI ODCHYLONEJ przez #6pierwszychtygodni

Dlaczego właśnie w tej pozycji? Bo zmniejsza ryzyko poranionych piersi, obrzęku, zastojów, zapaleń i jako jedyna wykorzystuje i aktywuje wrodzone instynkty noworodka.

Przeczytaj więcej

Wpisz BREAST CRAWL do planu porodu

Rozpoczęłyśmy kampanię #6pierwszychtygodni, która ma na celu popularyzowanie korzyści wynikających z pozycji odchylonej, breastcrawlu oraz zachęcenie mam do PLANOWANIA swojego karmienia. Pierwsze 6 tygodni po narodzinach dziecka ma kluczowe znaczenie w dalszym karmieniu piersią.

Przeczytaj więcej

Naturalne wspomaganie karmienia :) Breastcrawl i pozycja naturalna

Czy wiedziałyście, że po porodzie, noworodek leżąc brzuszkiem na brzuchu mamy, potrafi samodzielnie poprawnie przystawić się do piersi?

Przeczytaj więcej

Dlaczego Karmiuszka jest lepsza niż... stos poduszek?

Karmienie, zarówno piersią jak i butelką, powinno odbywać się w wygodnej pozycji. Dlaczego Karmiuszka jest lepsza niż stos poduszek, zwinięty koc czy fotel? 

Przeczytaj więcej

Seria webinarów #karmwygodnie

W Karmiuszce ruszamy z serią webinarów pt. #karmwygodnie. Podczas spotkań poruszamy różne zagadnienia dotyczące karmienia piersią, dzięki którym poszerzycie swoją wiedzę, a być może znajdziecie rozwiązanie swoich problemów dotyczących karmienia.

Przeczytaj więcej

Twój koszyk jest pusty.

Dokonaj swoich pierwszych zakupów