Seria webinarów #karmwygodnie

W Karmiuszce ruszamy z serią webinarów pt. #karmwygodnie. Podczas spotkań poruszamy różne zagadnienia dotyczące karmienia piersią, dzięki którym poszerzycie swoją wiedzę, a być może znajdziecie rozwiązanie swoich problemów dotyczących karmienia.

Przeczytaj więcej

Pierwszy kangurek :)

Spotkałam się razem z Olą Binecką – doradczynią chustonoszenia oraz z Olą (znaną na Instagramie jako Kobieta Rakieta) aby nauczyć ją wiązania chusty na tzw. kangurka. Było to nie lada wyzwanie, ale dziewczynom wyszło już za pierwszym razem! :-)

Przeczytaj więcej

Czy karmienie w pozycji odchylonej jest zdrowe?

O zaletach karmienia piersią chyba nie trzeba nikomu przypominać. Co jednak, gdy już na początku mlecznej drogi mama napotyka problemy, które skutecznie zniechęcają ją do podejmowania kolejnych prób?

Przeczytaj więcej

Zalety pozycji naturalnej odchylonej

Trudno zliczyć zalety pozycji naturalnej odchylonej. Jest nie tylko wygodna i bliskościowa, ale też wspiera naturalny odruch ssania u dziecka i zmniejsza ryzyko wystąpienia kolki u niemowlęcia.

Przeczytaj więcej

Pozycja odchylona - powrót do natury <3

Naturalne karmienie piersią oznacza karmienie w zgodzie z fizjologią naszą oraz naszego Maleństwa. Ma wiele prozdrowotnych właściwości, np. może wyeliminować problem kolek niemowlęcych, zwalczyć problem odpychania od piersi oraz prężenia się podczas karmienia.

Przeczytaj więcej

Wszystko o BAA - Breastfeeding Aversion and Agitation

W Polsce BAA to zjawisko owiane tajemnicą. Określenie Breastfeeding Aversion and Agitation można dosłownie przetłumaczyć jako „awersja do karmienia piersią i niepokój z nim związany” Choć doświadcza go wiele mam karmiących na całym świecie, mówi się o nim niezwykle rzadko. Ze względu na niską świadomość tego fenomenu, jego rozpoznawalność jest znikoma.

Przeczytaj więcej

Dlaczego Karmiuszka jest lepsza niż... stos poduszek?

Karmienie, zarówno piersią jak i butelką, powinno odbywać się w wygodnej pozycji. Dlaczego Karmiuszka jest lepsza niż stos poduszek, zwinięty koc czy fotel? 

Przeczytaj więcej

Zapach, który prowadzi do celu!

W procesie tym biorą udział wszystkie zmysły, ale to węch jest jednym z najważniejszych i najlepiej przebadanych bodźców wpływających na samoprzystawienie.

Przeczytaj więcej

Twój koszyk jest pusty.

Dokonaj swoich pierwszych zakupów